Mleko kokosowe sklep

mleczkoJednym z produktów diety azjatyckiej, który staje się coraz bardziej popularny jest mleko kokosowe sklep. Mleko kokosowe produkowane jest z miąższy orzecha kokosowego. Głównym składnikiem tego produktu są krótkołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Kwasy tego rodzaju posiadają bardzo wiele właściwości zdrowotnych.

Cechy charakterystyczne mleka kokosowego
Mleko kokosowe charakteryzuje się białym kolorem, gęstą konsystencją przypominającą krem czy też kokosowym smakiem oraz aromatem. Bardzo często ten produkt jest mylony z wodą kokosową. Woda kokosowa jest płynem, który znajduje się wewnątrz niedojrzałego kokosa. Produkt ten jest popularny zwłaszcza w Tajlandii czy też Indiach. Mleko jest bardzo dobrym źródłem wielu składników mineralnych.

Na co wpływa mleko kokosowe?

Mleko kokosowe na wpływ na bardzo wiele właściwości leczniczych. Przede wszystkim poprawia ono poziom cholesterolu oraz zdrowie układu krwionośnego. Kolejnymi zaletami tego produktu jest wpływ na metabolizm co ma znaczny wpływ na masę ciała. Zastosowanie mleka kokosowego pozwala także na leczenie wrzodów, wpływa na stany zapalne czy też działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwwirusowo.

Jak widać leczniczy wpływ mleka kokosowego jest bardzo szeroki i dlatego też coraz więcej osób regularnie decyduje się na jego spożycie.

Advertisements